بررسی واشر صنعتی لاستیکی و نسوز

بررسی واشر صنعتی لاستیکی و نسوز در سایت آسیا فنر

واشرها washer؛ پرکاربردترین قطعات کوچک در صنایع هستند. نوعی حلقه که از جنس فلز یا پلاستیک تولید میشوند و برای تحمل کردن وزن بین پیچ و مهره ها و با استانداردهای خاص مورد استفاده قرار می گیرند. واشرها را میتوان در انواع مختلف در بازار پیدا کرد. یکی از این نوع واشرها، واشر پلاستیکی است که خود در دو نوع نسوز و غیرنسوز تولید میشود.

واشر لاستیکی چیست؟

نوعی مهر و موم مکانیکی است که در درجه اول از خاصیت انعطاف پذیری و مقاومت بالا برخوردار است و در درجه دوم برای جلوگیری از نشت گاز یا مایع استفاده می شود، اما می تواند به عنوان یک مانع بین دو شیء، مانند دو فلز یا مواد شیمیایی نیز استفاده شود. آنها اغلب به عنوان محافظ در برابر عناصر خارجی نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

واشر لاستیکی چیست؟
واشر لاستیکی

از بزرگ ترین مزایای واشرهای لاستیکی این است که پس از برطرف شدن تنش یا بار سریع به حالت اولیه EPDM و SBR برمیگردند. از نوع رایج این واشرها میتوان به واشر لاستیکی نیتریل و نئوپرن اشاره نمود. برای کسب اطلاعات درمورد قیمت واشر نسوز کلیک کنید.

آیا واشرهای لاستیکی در برابر حرارت مقاوم هستند؟

مهر و موم های فلزی و کامپوزیت می توانند دمای بسیار بالای ۱۰۰۰ درجه فارنهایت را تحمل کنند. در مقابل واشرهای الاستومری یا لاستیکی دارای دمای عملکرد بسیار پایین تری هستند. دمای عملیاتی بالاتر از ۳۵۰ درجه فارنهایت (۱۷۷ درجه سانتی گراد) برای پلیمرها دمای بالا در نظر گرفته می شود.

نکته مهم دیگر در این رابطه این است که اکثر انواع لاستیک در واشرها در حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ درجه فارنهایت (۲۶۰ تا ۳۱۶ درجه سانتیگراد) مشتعل می شوند، این بدان معناست که آتش گرفتن آنها به همین راحتی نیست زیرا که لاستیک واقعا مقاوم در برابر حرارت بوده و یک رسانای حرارتی وحشتناک است. بنابراین، لاستیک مورد استفاده در واشرها به راحتی نمی سوزد.

آیا واشرهای لاستیکی در برابر حرارت مقاوم هستند
آیا واشرهای لاستیکی و حرارت

سوالات متدوال درباره ی واشرهای لاستیکی

آیا می توان از لاستیک به عنوان واشر استفاده کرد؟

باید گفت بله! چرا که لاستیک ها به دلیل ماهیت انعطاف پذیری که دارند، کاربردهای متفاوتی نیز دارند. به همین دلیل میتوانند جزو بهترین مواد برای تولید واشر قرار گیرند. همچنین آنها برای برنامه هایی که در معرض نوسان دما بوده مفید هستند. برای آشنایی بیشتر با قطعات صنعتی فلزی کلیک کنید.

کدام نوع لاستیک استفاده شده در واشرها در برابر آتش مقاوم تر است؟

لاستیک سیلیکون به دلیل خواص فوق العاده حرارتی و مقاوم در برابر آتش، به عنوان یک فاز پیوسته برای کامپوزیت های قابل ساخت استفاده می شود.

از چه نوع لاستیکی برای واشر میتوان استفاده کرد؟

لاستیک EPDM (Ethylene Propylene Diene Monomer) یکی از محبوب ترین و متنوع ترین لاستیک های موجود امروزه است. چرا که در برابر نور خورشید و گرمای شدید بسیار مقاوم بوده و به خوبی با فرسودگی مبارزه می کند. همچنین به تثبیت رنگ حتی در شرایط آب و هوایی سخت کمک می کند، بنابراین انتخابی محبوب برای تجهیزات بیرونی است.

متریال هایی که در ساخت واشرهای صنعتی استفاده میشود، چیست؟
ساخت واشرهای صنعتی

متریال هایی که در ساخت واشرهای صنعتی استفاده میشود، چیست؟

معمولا انواع واشرها را از مواد صاف، ورقه ای مانند کاغذ، لاستیک، سیلیکون، فلز، چوب پنبه، نمد، نئوپرن، لاستیک نیتریل، فایبرگلاس، پلی تترا فلورو اتیلن (در غیر این صورت به عنوان PTFE یا تفلون شناخته می شوند) یا پلیمر پلاستیکی (مانند پلی کلرو تری فلورو اتیلن) ​​تولید میکنند. آیا می دانید حد کشسانی فنر چیست؟

مقالات مرتبط
فنرهای مورد استفاده برای کتاب چیست؟ رایج ترین انواع فنر
نخ نسوز چیست؟
نظر شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *